Hüpoteeklaen aitab Sinu äri: 5 suurepärast kasutusvõimalust!

Ettevõtlus võib olla stressirohke olukorras, kus tekib vajadus hankida lisafinantse oma tegevuse elavdamiseks. Eriti keeruline võib lisarahastuse leidmine aga olla ettevõttele, kes alles oma teekonna alguses on. Mõistagi võib ettevõtete jaoks olla raha leidmine pinevust tekitav aeg ka hilisemas tegevuses, kuid õnneks on palju võimalusi, kuidas olukorrast edukalt välja tulla. Kõige lihtsam ning loogilisem on kasutada ärilaenu, sest see on tihti soodsam kui mõni teine käibevahendite hankimise viis.

Ärilaen kinnisavara tagatisel ehk hüpoteeklaen on end tõestanud kui kiire lahendus äri käivitamiseks ning on ühtlasi üks levinuimaid laenuliike, mida ettevõtted tänases turuolukorras kasutada armastavad sõltumata ajahetkest või tegevusfaasist. Enamasti on äri rahastamisega seotud tegevus niisamagi hoolikalt läbi mõeldud, kuid järgmise blogipostitusega anname boonusena 5 suurepärast ideed, mille järgi tegutsedes oma äri kindla käega järgmisse dimensiooni viia!

Hüpoteeklaen tuleb kõne alla juhul, kui äriettevõttel on olemas vara, millele panti seada. Hea on teada, et abiks võib olla ka juhatuse liikme või omaniku isiklik vara, millest võib alguse saada kauaoodatud edulugu. Säärane lahendus sobib ettevõttele näiteks juhul, kui äril isiklikud hooned puuduvad (kui tegutsetakse rendipinnal) või pole ettevõtte tegevusvaldkond üldsegi selline, mille puhul füüsilisi ruume tegutsemiseks vaja võiks minna.

Kasuta laenu targalt ja pane raha vaid nende tegevuste alla, mille puhul on potentsiaali see võimalikult kiiresti tagasi teenida:

1. Alustava ettevõtte päästerõngas!

Just nagu esimeses lõigus mainisime, on hüpoteeklaen äritegevuse käivitamiseks üks tõhusamaid viise alustava ettevõtte jaoks. Teatavasti võib ettevõtte loomisel, kui piisavad käibevahendid veel puuduvad, olla laenu saamine pangast keeruline. See on ka täiesti arusaadav, kuna täielik kindlus laenu teenindamise võimekusest krediidiasutustel puudub. Sellisel puhul tuleb appi võimalus anda tagatiseks kinnisvara (mõnel juhul võib sobida ka maatükk) ning sel moel oma äri käivitamiseks vajalik finants hankida.

2. Ära oota vajalike seadmete hankimisega!

Tegelik tõde on see, et ettevõte võib laenu vajada ükskõik, millises tegevuse faasis. Ka juba aastaid tegutsenud ühingul võib ette tulla olukordi, kus käibevahendite hankimiseks sobib parimal moel kinnisvaralaen ettevõttele. Häbeneda pole sellise laenutüübi kasutamises midagi, sest äritegevuses on oluline õige ajastus, mis tähendab, et tegutsemisega ei saa viivitada!

3. Investeeri immateriaalsesse põhivarasse!

Tööde automatiseerimine võib tuua teatud tüüpi ettevõtte tegevusse märgatava kasumi, kuid pole mingi saladus, et igasuguste tarkvarade soetamine ning nende juurutamine võib osutuda korralikuks raharöövliks. Eriti kulukate ettevõtmiste puhul võib abiks olla ärilaen kinnisvara tagatisel, sest isegi pikaajalise laenukohustuse puhul võib väljaminek end kiirelt tagasi teenida.

4. Suurepärased töötajad tõstavad ettevõtte väärtust!

Pole mingi saladus, et palgaraha on ettevõtte väljaminekutes märkimisväärne kulurida ning seda eriti ettevõtetes, kus on rohkem töötajaid. Kuigi tegemist ei ole ühekordse väljaminekuga, võib mõnikord olla kasulik see rida katta laenuraha arvelt. Hüpoteeklaen, millega seatakse pant ettevõtte või omaniku varale, võib olla siiski abiks, kuid seda rohkem juhul, kui tulevikust on lootust käive korralikult jooksma saada – lõputult selles küsimuses laenurahale loota ei ole kuigi jätkusuutlik ning seda me ka ei soovita!

5. Uute turgude vallutamine on põnev!

Teelahkmel seismine on ettevõtete jaoks reeglina põnev periood, kuid sageli ei juleta seda sammu astuda. Põhjuseks võib olla hirm või teisalt ka finantside puudumine, mis tavaliselt on vajalik probleemiks olles ühel või teisel moel seljatada. Välisturgude vallutamine on kahtlemata väljakutse, kuid sellest saadav kasu ei lase end enamikel kordadel kaua oodata kasvõi lihtsalt kogemusena. Kui üldse kaaluda sedavõrd olulise sammu astumist, on siin kinnisvaralaen ettevõttele üks mõistlikumaid lahendusi, kus üldse laenamine võimalusena lauale võtta.

Laenamist ei tasu karta, küll aga peab iga rahaline kohustus olema jõukohane ning raha kasutamise eesmärk ise peab tootma oodatavat kasumit – kui mitte lühiajaliselt, siis vähemasti pikas perspektiivis!