Hüpoteeklaen ettevõttele – et ükski äriidee ei jääks rahapuuduse taha

Iga äri on saanud alguse kellegi ideest ning julgusest seda ellu viia. Kuid tõsiasi on ka see, et paljud ideed jäävad ellu viimata ja unistused täitmata – peamine põhjus selleks on rahapuudus, mis võib vahel tunduda ületamatu probleemina, mille tõttu paljud ettevõtjad tegevusse ei liigu. Kui oled oma idees kindel ning ainsaks takistuseks on raha, on mitmeid võimalusi, kuidas see olukord lahendada – üks neist on hüpoteeklaen ehk kinnisvara tagatisel laen ettevõttele, mis annab vajalikud rahalised võimalused, et su idee ei jääks rahapuuduse taha.

Kuidas hüpoteeklaen ettevõttele kasu toob?

Paljudel väiksematel ja alustavatel firmadel on keeruline saada ettevõttele laenu, sest ehkki idee võib olla hea, tuleb laenuvõtmisel arvesse võtta ka muid faktoreid. Kui usud oma ideesse, et see on kasumlik ning maailmale vajalik, on üks hea viis oma unistus ellu viia hüpoteeklaen kinnisvara tagatisel.

Kuidas see toimib? Kinnisvara tagatisel laen ettevõttele on mõeldud eelkõige osaühingutele, aktsiaseltsidele, füüsilisest isikust ettevõtjatele ja ka mittetulundusühingutele.

Et saada laen ettevõttele, peab olema ettevõtjal endal või mõnel tema pereliikmel kinnisvara, mis ärilaenu tagatiseks anda – see annab ettevõtjale vajaliku kapitali, et oma unistust hakata ellu viima. Kusjuures on ärilaenud kinnisvara tagatisel üldiselt ka madalama intressiga kui laenud, mis ei ole tagatud, sest tagatis annab ka laenuandjale suurema kindlustunde.

Laenu võttes mõtle hoolega läbi, kuidas see aitaks sul saavutada maksimaalselt tulemusi

Kui oled otsustanud enda unistuste täitmiseks võtta ärilaen ettevõttele, tasub hoolikalt läbi mõelda, kuidas seda kasutada nii, et see aitaks sul saavutada maksimaalsed tulemused ning tehtud investeering tagasi teenida ja kasumit saada.

Kõige olulisem on teha plaan. Mis idee või äriga ka tegemist ei oleks, on väga tähtis omada plaani, kuidas rahasüst kõige kasumlikumalt ära kasutada.

Mõne idee elluviimiseks võib olla vaja varustuse või inventari ostu, teise jaoks aga hoopis korralikku turundust, et viia toode või teenus inimesteni, kes seda vajavad ja luua lojaalne kliendibaas.

Kõige tähtsam on see, et võetud laen ettevõttele tasuks end ära – tasub mõelda, kas äritegevus katab laenumakse ja teenid ka kasumit. Kui tahad oma äriideed edasi kasvatada, on tähtis alati mõelda üks samm ette. Ei ole sugugi halb mõte teha viisaastakuplaan või pikemgi, kuidas oma ideed edasi arendada.

Aga kuidas valida välja parim hüpoteeklaenu pakkuja?

Eestis on üle 50 laenuandja, kes pakuvad ärilaene ettevõtetele. Nende seas orienteerumine nõuab teadmisi ja kaalumist, milline pakub laenu parimatel tingimustel just sinu jaoks.

Pakkumine tasub võtta alati võimalikult paljudelt laenupakkujatelt ning otsus korralikult läbi kaalutleda, sest erinevad nii intressid, lepingutasud, kõrvalkulud kui ka laenutingimused.

Kui see tundub tülikas ja keeruline, teeb Fineto teenus selle sinu eest ära. Fineto ei ole laenuandja, vaid abimees, et säästa aega ja raha, et leida just sinu jaoks kõige sobivam pakkumine. Ja seda laenuvõtja jaoks täiesti tasuta.

Kuidas Fineto laenumaakleri teenus toimib?

• Tee laenutaotlus meie kodulehel. Teenus on sinu jaoks tasuta ja ei seo sind kohustusega lepingut sõlmida
• Viime su taotluse võimalikult paljude laenuandjateni
• Saadame pakkumised sulle e-mailile ja aitame valiku langetada
• Kui oled võrrelnud ja valinud sobiva pakkumise välja, saad selle valida ühe klikiga
• Pärast valikut võtab laenupakkuja ühendust lepingu sõlmimiseks
Kui soovid uurida, millised sinu võimalused on, et võtta enda idee elluviimiseks hüpoteeklaen ettevõttele, siis tee taotlus siin.