Kuidas finantseerida ükssarvikut

Praegune segane aeg maailmas mõjub enamikele ilmselt hirmutavalt, kuid nii ei peaks see tegelikult olema! Kummutame mõned enimlevinud müüdid ning vaatame pisut sügavamalt, kuidas äritegevuse keerises keerulistest situatsioonidest kasu lõigata. Pole mingi saladus, et praegusel ajal osatakse pigem samastuda nendega, kes koroona-ajastul majanduslikult pigem kaotanud kui teeninud, kuid me teame, et on olemas ka need nn ükssarvikud – olukorrast võitjatena väljujad, keda pigem julgete sammude valguses endale eeskujuks peaks võtma! Mängu tuleb siingi see „vana ja hea“ julgus, sest riskeerimine käib ärimaailmaga teatud mõttes alati kaasas. 

Olgu meil koroona või mitte, alati on võimalus!

Kinnisvaralaen iseenesest on teenusena eksisteerinud juba pikka aega ning seega enamikele juba teada teenus. Võib öelda, et igasugune kriis, eriti majanduslikus mastaabis, jätab endast pahatihti raskesti kustutatava jälje. Teadmatus teeb sageli ettevaatlikuks laenajad ning muidugi õppetundidest lähtuvalt sunnib pankasid vaatama varasemast kriitilisema pilguga tulevikku, et võimalikke katastroofisituatsioone ära hoida. Tõenäoliselt on seda hoiakut tunnetanud nii mõnigi, kes viimasel ajal on laenuprotsessi läbi teinud ning seega ei pane taolist kirjeldust imeks. Tegelikkus on aga teistsugune – ärilaen on endiselt avatud teenus nendele, kelle idees laenaja potentsiaali juba kaugelt ära tunneb!

Piltlikult võib öelda, et head ja VÄGA head äriideed eristab üksteisest vaid ajastus. Muidugi on ka teisi tegureid, mida õnnestumise tagamiseks tuleb arvesse võtta, kuid selle esmase valguses kutsume kõiki neid, kes oma äriseikluse lävel alles seisavad, mõtlema sellest, kas mitte ehk nüüd pole just see õige aeg alustamiseks? Kõhkluste korral tuleks meenutada viimast aastat ning edulugusid, mis just pandeemia edenedes ennast tõelise hooga käima lükkasid: digitaliseeritud õppematerjalid (e-õpik, juhendid/videod sotsiaalmeediakanalites, isegi veebijõusaalid (!)), toidukaubandus e-võtmes, plahvatuslik pakiäri, sajad ja tuhanded e-poed (nii tuliuued kui vanad kalad), kes kasvatasid oma müügi praktiliselt üleöö mitmekordseks. Nad kohandusid kiirelt ning tulid selleks, et jääda!

Teistmoodi tegemine on moes?

Kõik eelnevalt välja toodud näited eeldasid küll suures plaanis kontaktivabade teenuste pakkumise võimekust, kuid just neile tuginedes võib öelda, et veebiavarustesse kolimisest sai kõigile ootamatult uus reaalsus mahus, mida varem polnud keegi ette osanud näha. Ilmselt tabasid end nii mõnedki ettevõtjad praegu mõtlemast, kuidas selliste näidete baasilt kreisis olukorras edasi minna? On loomulik, et mõned teostust ootavad ideed tahavad esmaseks turgutuseks investeeringuid. Muidugi võib seda esmalt otsida ka traditsioonilisematest lahendustest nagu seda on näiteks alustava ettevõtte toetus, töötukassa projektirahastus, EAS finantseeringud vmt, kuid paratamatult tuleb nentida, et see pole kõigile. Küsite miks?

Tõenäoliselt kõik, kes nende võimalustega kursis on, aduvad, et mitte iga äriidee ei kvalifitseeru selliselt rahastatavaks tegevuseks. Olgem ausad, mõni idee on ikkagi nii lennukas, et kogu sellest bürokraatiast läbi närimine võtab omajagu aega ning õige hetk alustamise mõttes võib rahalaeva maabumiseks juba maha magatudki olla. Muidugi võiks ajakulu kartes head plaanid juba eos nurka visata, kuid enne veel käime välja mõned alternatiivsed võimalused, mille puhul teame, et need töötavad ning nagu ajalugu on näidanud, siis on varasemalt juba ka paljusid teisi samalaadse dilemma ees seisnuid ka aidanud.

Esimene samm – haara sarvest ning otsi üles oma võimalused!

Erinevat tüüpi kinnisvara tagatisel põhinevad ärilaenud on aidanud ja ilmselt aitavad ka tulevikus püünele mõne eriti toreda äriidee, millest võidab nii äriühingu omanik ning miks mitte ka ühiskond laiemalt. Sõltuvalt tagatise väärtusest saab laenu kuni 80% vara väärtusest. Seega kui algkapitali äri käivitamiseks on endal (liiga) vähe, sobib alustamiseks võtta just kinnisvara tagatisel laen. Laenu tagatiseks minev vara võib olla ka äriga seotud hoonestamata maa või mets ning muidugi on võimalik laenu saada juhatuse liikme isikliku vara käendusel. Tuleb vaid leida see õige teenusepakkuja, kes oma abistava käe unistuste teostamiseks ulatab või lihtsamalt öeldes, kes Sinu äriideesse usub!

Kompetentse abi ning laenualase nõustamise saamiseks küsi julgelt meie spetsialistide käest, sest Fineto laenumaakler aitab saada läbipaistva ülevaate turust ning võimalustest, mis ühildub parimal moel just Sinu plaanidega. Meil on kogemused ning suurepärane koostööpartnerite pagas – üle 20 erinevat krediidiasutust, kes moel või teisel paistavad silma konkurentsivõimeliste laenupakkumiste ning ärisõbralike tingimuste poolest. Laenamist kaaludes ei tohiks muu hulgas unustada, et tegemist on finantskohustusega aastateks ning sellega kaasnevad erinevad kulud – näiteks lepingutasu, hüpoteegi seadmise kulu või laenusummalt arvestatud intressikulud.