Kuidas saada tänases turusituatsioonis soodsam intress olemasolevale ärilaenule? Fineto.ee laenumaakler selgitab

Laenuturg on kuum. Turul on palju pakkujaid ja meeletutes kogustes raha, mida igapäevaselt aina juurde trükitakse. Aga on ka ettevõtteid ja ärisid, kes seda raha oma tegevuse laiendamiseks vajavad. Laenuraha võib olla abiks nii väiksematele kui suurematele ettevõtetele — mis on kindel, jääb kohustus laen hiljem tagasi maksta. 

Kas tänases turuolukorras on võimalik juba olemasolevale ettevõtte ärilaenule, sh tagatise või hüpoteegiga laenule soodsam intress saada? Fineto laenumaakler jagab kogemusi ja mõtteid.

Ärilaenu refinantseerimine — mis see on? 

Olles kord ettevõttele ärilaenu võtnud, on selge et oled kokku leppinud tingimustes, ehk laenu suuruses, intressis, kõrvalkuludes ja laenuperioodis. Tundub, et kõik on mustvalgelt paberil, aga tegelikkuses on lisavõimalusi, millest tasub teadlik olla. Üks neist on laenu refinantseerimine.

Kui Sul on täna juba aktiivne ärilaen, on teatud tingimustel võimalik seesama laen ka refinantseerida ehk katta uue laenuga Sulle mugavamatel tingimustel. Üldiselt refinantseeritakse laenud pikemale perioodile ja ülevaadatud intressiga. 

Sisuliselt tähendab refinantseerimine siis olemasoleva laenu tagasimaksmist ja uut laenulepingut Sinu jaoks üldjuhul soodsamatel tingimustel. Olgu siis tegemist pikema laenuperioodiga, et tagasimakse juures kasutada inflatsiooni võimalusi laenule tagatise lisamisega, mis laenutingmusi soodsamaks muudab või mõne muu moodusega, mis Sinu ärilaenu jaoks mugavamad tingimused loob.

Refinantseerimine on ärilaenude korral üsna tavapärane praktika, mille põhitõdedega tasub kursis olla. Need võivad olemasoleva laenu Sinu jaoks soodsamaks mängida. 

Fineto kogemus — olemasoleva ärilaenu refinantseerimisega isegi kuni 20% soodsamad laenud

Fineto laenumaakleri kogemus on, et ärilaene üksteisega võrreldes võib välja tulla võimalusi olemasolev laen märkimisväärselt soodsamatel tingimustel refinantseerida.

Näiteks oli Finetol klient, kelle aktiivse ärilaenu tingimused saime kinnisvara tagatise lisamisega refinantseerides 20% soodsamaks. See on reaalne raha, mida saab laenu tagasimaksmise asemel hoopis äriedendusse suunata. Tagatisega laen on laenuandjale piisav riskimaandamise faktor, et tingimused ümber mängida. 

Paremate tingimuste võimalusi on alati, sestap tasub turul ringi vaadata ja aktiivselt ise võimalusi uurida. Lahendusi on ka neile ettevõtetele, kel täna juba aktiivne ärilaen olemas ning tingimused tunduvad justkui fikseeritud. Oluline on saada suur pilt erinevatest turul olevatest võimalustest. Uuri kindlasti refinantseerimise kohta lähemalt.

Ettevõttele laenamise ABC – võrdle, võrdle, võrdle

Sobivaima ja soodsaima laenupakkumise saamine nõuab tihti süvenemist, erinevatelt laenuandjatelt pakkumiste võtmist ja seal toodud tingimuste ja kulude võrdlust. Kindlasti tasub erinevate ärilaenu pakkumiste juures võrrelda neid.

Mida rohkemate pakkujate juurest suudad läbi käia ning saadud taotlusi analüüsida, seda parem pilt Sulle ärilaenudest ja  Sinu võimalustest avaneb. Kindlasti ei tasu laenu võtta kohe esimeselt pakkujalt, kes pakkumise saadab. Tagatisega laenude korral ole võrdlemisel eriti hoolikas. 

Kui pakkumiste kogumine tundub ajamahukas ja taotluste esitamine liialt rutiinne, võid julgelt kasutada Fineto ärilaenudele suunatud laenumaakleri abi. Tasuta saad esitada laenutaotluse vaid ühe korra ja sellele vastuseks võrdluse parimate laenupakkumistega.

Alati võid endale huvipakkuvaid taotlusi veel juurde küsida.

Fineto.ee — laenumaakler võrdlevate pakkumistega ja ilma ühegi kohustuseta

Fineto kasutamisel Sulle ühtegi kohustust ei kaasne. Kui laenuvõrdluses tundub mõni pakkumine Sinu ärile sobiv, viib Fineto Sind pakkujaga kokku ja lepingu vormistad laenupakkujaga otse. Kõik kulud on Sulle vormistatud võrdlustabelis kirjas.

Uuri oma võimalusi nii esmast ärilaenu otsides kui ka olemasoleva tingimuste refinantseerimisel.
Võrdle nii uute ärilaenude võimalusi kui refinantseerimisvõimalusi mugavalt, kiirelt ja kompaktselt ning täida Fineto laenutaotlus. Kui oled alustav ettevõtja, uuri lähemalt ettevõttele laenu saamise võimalusi.