Laen alustavale ettevõtjale — täna kättesaadavam, kui kunagi varem

Väikeettevõtjate elu lihtsustamiseks on mõeldud Fineto platvorm. Suunamuutjana koondab Fineto ettevõtja töölauale kokku võrdsetel alustel võrreldavad laenupakkumised kinnisvara tagatisel. Selliselt on ärilaen alustavale ettevõtjale kättesaadavam, kui kunagi varem. Igal aastal lisandub Eesti ettevõtlusmaastikule ambitsioonikaid inimesi, kelle plaanidesse on sisse kirjutatud käibevahendite kaasamise vajadus.

Lahendusi algkapitali kaasamiseks on mitmeid. Laen alustavale ettevõtjale on üks neist, kuid meediast on kindlasti läbi käinud infot erinevate ettevõtlustoetuste, grantide, ettevõtluskonkursside ja ühisrahastuskampaaniate kohta. Samas tuleb ka hinnata enda ajalisi võimalusi ja võimekust sisuliselt panustada. Seejuures on Fineto kasutajasõbralik platvorm, mis keskendub kinnisvara tagatisel ärilaenu pakkumisele võrdluse teel. Taotleja jaoks on protsess kiire ja tasuta. Igal lahendusel on omad eelised.

Riik toetab heldelt neid, kellel on kannatust

Enne, kui valida, kas taotleda toetust või laenu, süvene variantidesse. Eesti.ee portaali andmetel on ettevõtlustoetust võimalik taotleda Euroopa Liidu fondidest. Samuti tasub hinnata riiklike ja kohalike omavalitsuste poolt pakutavaid toetusi. Riigi Tugiteenuste Keskusest on võimalik kaasata starditoetust. Selle maksimaalne suurus on 15 000 €. Alustava ettevõtjana pead siiski meeles pidama, et mõne toetuse kaasamisel puudub edasistes tegemistes paindlikkus. Lisaks Riigi Tugiteenuste Keskusele on ettevõtja vajadusi kaardistanud ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest on võimalik leida infot toetuste, nõustamisteenuste, töötubade ja koolituste kohta. EASi mitmekesisest valikust on alustaval ettevõtjal mõistlik märgata Innovatsiooni- ja Arendusosakuid, mis ei eelda taotlejalt miinimumkäibe olemasolu. Et teenused ka ajas muutuvad, siis tasub kindlasti ise tutvuda nende kodulehel eas.ee täna saadaolevate teenuste ja toetustega. Mitmed mittemateriaalsed teenused võivad käibe mõttes pikemas perspektiivis osutuda isegi väärtuslikemaks, kui saadav tagasihoidlik rahaline sisend. Seetõttu võib vahendeid kaasata Fineto vahendusel ja juurde taotleda teenuseid EASist. Tutvu Fineto poolt pakutavaga siin.

Vahendite kaasamiseks on mitmeid valikuid ka Töötukassa poolt, kes saab Töötukassas arvele võetud isikutele väljastada äriplaani alusel kuni 6000 €. Seejuures tuleb varuda aega, sest läbida tuleb pikk taotlusprotsess. Fineto platvorm seevastu on kiirem tee rahani. Töötukassa kaudu edasi liikudes on eeldusteks töötuna või tööotsijana registreeritud mittetöötava isiku staatus. Pead olema vähemalt 18-aastane ja läbinud ettevõtluskoolituse vähemalt 56 tundi või omama kutse- või kõrgharidust majanduse alal või ettevõtluskogemust vähemalt 1 aasta. Enne toetuse taotlemist, tutvu Fineto platvormiga siin, et liikuda kiiremini edasi.

Ettevõtluskonkursid toovad tähelepanu ja finantseeringu

Lisaks võiks end kurssi viia ettevõtluskonkurssidega. Üks Eesti tuntumaid on Ajujaht, mille auhinnafond on läbi aastate jagunenud kolmeks: I koht 30 000 €, II koht 15 000 € ja III koht 5000 €. EstBANi eestvedamisel tehakse investeering Ajujahi finalistile, mis on varasematel aastatel jäänud vahemikku summas 65 000 – 75 000 €. Ärilisest perspektiivist lähtudes võiks plusse-miinuseid vaadata nii: Ajujahil osalemist saab sõltumata väikesest auhinnafondist teadlikult planeerida ja ajastada oma toote või teenuse lansseerimisega samasse perioodi, et saada tasuta kajastust televisiooni vahendusel. Sedasi saab jõuda enda potentsiaalsete uute maksvate klientideni. Kui varasemas minevikus on ärilaen alustavale ettevõtjale jäänud kättesaamatuks, ongi paljud ettevõtjaks pürgijad läinud konkursside teed. 

Ühisrahastuskampaaniate läbiviimine on võimalus, kuidas muuta investoriteks enda toote või teenuse kasutajaid ja austajaid. Selliste portaalide nagu Fundwise või Hooandja kaudu kampaania läbiviimine annab sulle esmase valideeringu potentsiaalseks eduks turul. Ent üks ei välista teist. Ühisrahastuses osalemine võib kaasa aidata tuntuse suurendamisele ja vahendite kaasamisele. Ärilaen alustavale ettevõtjale Fineto platvormil aitab ettevõttel kiiremini areneda.

Ärilaen alustavale ettevõtjale annab arengutõuke

Nii toetuste, konkursside kui ka ühisrahastuskampaaniate summad jäävad enamasti ebapiisavaks. Kui ettevõtjal või mõnel pereliikmel on kinnisvara, mida ärilaenu tagatiseks seada, on võimalik väljastada kõige mõistlikuma intressiga ja ettevõtte vajadustega arvestava summa ulatuses ärilaen alustavale ettevõtjale. Sellise taotluse summad annavad vajaliku arengutõuke.

Fineto platvorm on lihtne. Kui teha laenutaotlus meie koduleheküljelt, saabuvad pakkumised e-mailile. Laen alustavale ettevõtjale ei pea olema kättesaamatu eesmärk. Ettevõtja elu lihtsustamiseks kuvame kõik laenupakkumised võrdlevalt ühele lehele. Sobivaima pakkumise saate välja valida ja kinnitada vaid nupule vajutusega. Pärast seda võetakse sinuga ühendust laenulepingu sõlmimiseks. Tutvu võimalustega Fineto platvormil.